Dnes je 23.02.2024, svátek má Svatopluk

Brodíkův ráj

Areál Brodíkův ráj je určený pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek. Oblíbený je u rodin s dětmi, u turistů a cykloturistů.

Co Vás a Vaše děti čeká v Brodíkově ráji?

  • Dětská pohádková stezka

Kdo přejde odvážně kolem hlavy obrovského draka, který hlídá vstup, toho čeká putování kolem barevných dřevěných soch s večerníčkovými postavami a odpovědi na malé hádanky (Kdo to bydlí v klobouku?, Kdo to tančí v ranní rose?  Kdo to chce mít nové kalhotky? Kdo to zlobí Pučmelouna?) Úžas budí věž se zakletou princeznou, hlídanou obrovským drakem, kterou právě jede osvobodit hrdinný rytíř. Na závěr si děti i dospělí zacinkají na zvoničce a současně si přejí malé přání, které se jim s trochou snahy určitě splní. V  Informačním centru dostanou na památku razítko do informačního materiálu plného fotografií a malou sladkou odměnu.

  • Galerie dřevěných soch

Po celém areálu jsou ucelené skupinky velkých dřevěných soch. Například indiánské totemy, sochy z Polynésie, pravěké příšery, vodní obyvatelé. Rybník samozřejmě hlídá Vodník Brodík, který současně láká i hledače geocachek.

  • Dětské hřiště

Protože děti jsou pořád aktivní, čeká je tady krásné dětské hřiště na okraji pláže ve stínu stromů. Najdete tady lanové přízemní dobrodružné centrum, kde si děti procvičí bezpečně svoji odvahu a šikovnost. Nechybí ani pískoviště, hlídané dřevěnými skřítky a medvídky, dřevěná mašinka s vláčkem, motorka, letadlo a skluzavka. Pohrát si děti mohou i v dřevěné chaloupce.

  • Dřevěná posezení

Pro všechny, kteří jsou už unavení, Brodíkův ráj nabízí spoustu krásných, opět dřevěných posezení, některá i s ohništi, lákající k romantickému opečení buřtíků. Nejoblíbenější je posezení pod slunečníky na pláži s krásným výhledem na rybník brodský.

  • Animační programy pro děti

V měsících červenec a srpen 3x týdně pořádáme odpoledne programy pro děti (diskotéky, hry, soutěže, šikovné ruce)

  • ZOO koutek

Prozatím jde o voliéru s kolekcí australských papoušků, ale postupně se bude rozrůstat.

Co všechno můžete využít?

  • Služby Brodíkova informačního centra, kde Vám podají informace o aktivitách Brodíkova ráje, naplánují výlety po okolí, předloží Vám nabídku aktivního naplnění volného času v Brodíkově ráji i v nejbližším okolí. V centru najdete bohatou nabídku propagačních materiálů zdarma i bohatý výběr map, průvodců, pohlednic i upomínkových předmětů. Je zde možnost zapůjčení map a průvodců. A kdo nevydrží v průběhu pobytu v ráji bez internetu, pro toho je v celém areálu bezplatné připojení na Wi-Fi.
  • Velkou úschovnu kol a půjčovnu sportovních potřeb. Stále využívanější je i půjčovna koloběžek. Je jich dostatečný počet pro rodinný výlet.
  • Zázemí kempu, kde se můžete dobře najíst a napít v neobyčejné Vodnické restauraci, ale i ubytovat se v nově zrenovovaných chatkách, bungalovech, či ve vlastním stanu. Kompletní sociální zázemí je samozřejmostí. A pokud si s sebou přivezete vášnivého rybáře, ani tady není problém. Rybník Brodský je soukromý rybářský revír se spoustou obrovských trofejních ryb.

A nakonec…

Brodíkův ráj pořád roste! Každý rok tady najdete nové sochy, nová posezení, nová zvířátka. Těšit se také můžete na naučnou stezku Rybník BrodskýBrodíkův vodní svět, ve kterém si z blízka prohlédnete veškeré ryby žijící v našem krásném rybníku Brodský.

A

Věříme, že návštěva zdejšího Brodíkova ráje se stane Vaší oblíbenou zastávkou ve shonu běžných dnů i cílem aktivní dovolené, spojené s poznáváním překrásného okolí pěšky, autem, či na kole.