Dnes je 14.04.2024, svátek má Vincenc
« Vrátit se zpět

Soustředění rybářského kroužku Lipánek

DSC03037

Ve dnech od 7. do 10. května se na rybníku Brodský u Červeného Kostelce uskutečnil druhý ročník soustředění dětského rybářského kroužku Lipánci z Nového Města nad Metují. Samotný průběh této akce v následujících řádcích dále popíše sám organizátor tohoto pobytu a vedoucí Lipánků, pan Tomáš Kupka.

Jelikož příjemné prostředí zdejšího kempu, jakožto i samotný revír, který oplývá nespočtem opravdu krásných ryb, díky loňskému pobytu a mnoha závodům, které zde pan Hrstka pro děti pořádá, dobře známe, bylo i letos jasné, že pokud někam s dětmi na prodloužený víkend vyrazíme, bude to opět na „Broďák“. Lipánci se těšily již od loňska, a když jsem tento pobyt nabídl i dětem z našeho nově založeného kroužku Okounků, hned se k nám tři z nich připojili.

Abychom byli schopni pro děti něco takového zorganizovat, nejsou pro nás důležité jen bohaté úlovky, kterých by děti na běžných revírech jen těžko dosahovaly, ale i servis a zázemí, kterého se nám zde dostane – hezké ubytování, příjemní lidé a možnost vedlejších aktivit v případě špatného počasí. Jelikož je celé soustředění po všech stránkách čistě naší rodinnou záležitostí, na které se podílí všichni od mého bratra, mé přítelkyně, přes taťku s mamkou až po babičku, jsou pro nás výše jmenované výhody naprosto zásadní.

Jediné, co ovlivnit nedokážeme, je samozřejmě počasí, ale i to letos vyšlo přímo ukázkově. A očividně nebylo příjemné jen pro nás, ale rovněž i pro ryby, které se v tuto dobu krmily opravdu s nesmírnou chutí. Na dětech je milé, že mají radost z každého úlovku, ovšem velká ryby je prostě velká ryba. A těch se na našich prutech ocitly doslova desítky!! Děti prakticky sami bez naší výraznější pomoci dokázaly ulovit dobrou desítku kaprů od 75 do 92 cm, přičemž jeden z nich vážil úctyhodných 13 kilogramů. Co bylo pro ně ovšem nezapomenutelným zážitkem, byl lov prehistorických jeseterů. Těchto nádherných a srdnatě bojujících ryb jsme nalovili opět okolo desítky a největšímu z nich jsme naměřili úžasných 125 cm délky!! No a zapomenout rozhodně nesmím ani na jedny z nejkrásnějších ryb našich vod, kterými jsou líni. Těchto zelených krasavců s drobnými šupinkami a kouzelně oranžovýma očima tu plavou spousty a dle mého osobního názoru jsou právě oni skutečnou chloubou této vody.

Jsem přesvědčen o tom, že děti prožily něco, na co budou moci dlouho vzpomínat, a že si uvědomily, že pokud chceme lovit takto velké a zdravé ryby, nesmíme je zabíjet, ale vracet je zpět vodě a chovat se k nim s velkou šetrností. Domů bychom si měli odnášet skutečně spíše ty středně velké a ty trofejní chovat v úctě. Na závěr mého povídání nesmím zapomenout poděkovat panu Čejpovi z firmy BejsFish, který našim dětem opět poskytl nejen cenné rybářské rady, ale rovněž zcela zdarma i celou paletu nástrah a návnad. Navíc se dětem velmi ochotně celé dopoledně věnoval, za což mu patří náš velký dík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*